10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Nová globální studie #HereToBeHeard od společnosti Mars upozorňuje na rozdíly postavení mužů a žen nejen na pracovišti

Mars ukázal na příbězích 10 319 žen z 88 zemí světa, kde ženy vidí největší zdroje nerovnosti mezi pohlavími. Proto v rámci studie #HereToBeHeard vyslal silnou výzvu ke změnám v systému, které by měly vést k odstranění bariér, jimž ženy běžně čelí.

80 % respondentek mluvilo o škodlivých stereotypech, podle kterých jsou stále vnímány jako slabší či horší v porovnání s muži. Podobně pociťují nerovnost také v oblasti profesní dráhy. Setkávají se s nižším mzdovým ohodnocením za stejnou práci, neférovými platy či fenoménem takzvaného skleněného stropu, jenž jim na rozdíl od mužů často brání vystoupat na nejvyšší profesní pozice. Česká republika je na tom v porovnání s ostatními evropskými zeměmi špatně, pouhá pětina firem má ve vedení ženu a zaostáváme taktéž v oblasti rozdílů v ohodnocení mužů a žen.

Studie dále vysvětlila, že k odbourání nerovností mezi muži a ženami jsou nutné plošné změny v systému na úrovni zaměstnavatelů, vlád či komunit, rovněž taky posun v přístupu mužů. Ti hrají podle většiny respondentek zásadní roli, považují je za své spojence pro dosažení rovnosti obou pohlaví. Dále je podle výsledků studie třeba vytvořit takovou kulturu, v níž ženy nemusí na cestě za úspěchem imitovat muže a mohou být zcela samy sebou. To je ve společnosti Mars prioritou, podle ředitelky dodavatelského řetězce pro střední Evropu Sophie Gaspardové mohou ženy v Mars dosáhnout svých kariérních ambicí a zároveň tak neohrožují roli matky či partnerky. Podrobnosti o tom, jak můžete v boji proti nerovnosti pohlaví pomoci i vy najdete na webové stránce https://www.mars.com/heretobeheard.

Studie #HereToBeHeard jasně ukazuje, že stále existují překážky, které ženám brání plně využít svůj potenciál. Společnost Mars ve střední Evropě aktivně přistupuje k poskytování rovných kariérních příležitostí mužům i ženám. Jsme hrdí na to, že 4 z 9 členů vedoucího týmu ve střední Evropě jsou ženy, což je výsledkem dlouhodobého vytváření vhodného pracovního prostředí, kde se může dařit všem bez ohledu na pohlaví,“ říká Zuzana Lošáková, ředitelka pro korporátní záležitosti společnosti Mars ve střední Evropě.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality