10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Studie potvrdila: Pitím tohoto čaje opravdu spalujete více kalorií

1
O pozitivních účincích čajů na hubnutí či spalování kalorií říkají mnohé vědecké články.

Pravda 03.05.2021 06:00 čaj, zhubnout Foto: Shutterstock
Dáte si lahodný čaj oolong?
I na trávení mají některé druhy čajů přímo zázračný vliv (mátový, heřmánkový, černý). Slyšeli jste však už o čaji oolong? Někdy se zvykne označovat jako modrozelený čaj. Ale zaujme na nich i cosi jiného, ​​nejen barva …

Čínský čaj je směs zeleného a černého čaje a tradičně se pěstuje pod prudkým sluncem. Aktuálně vědci z čínské farmaceutické univerzity v Shenyangu (Shenyang Pharmaceutical University) zkoumali účinky čaje oolong na obezitu a zjistili, že čaj dokáže rozpustit břišní tuk.

vejce, smaženice, omeleta, vejce
ČTĚTE VÍCE
Tip na dokonalou míchaná vejce! Zkuste přidat tuto ingredienci a porovnejte chuť
Lidé zapojení do studie byli požádáni, aby vedle své běžné stravě pili po dobu šesti týdnů osm gramů čaje oolong denně. Výsledky byly ohromující: až 70 procent lidí s nadváhou ztratilo více než kilo tělesné hmotnosti. 22 procent z těchto lidí dokonce zhublo více než tři kila.

Čaj má podle zjištění vědců ze zmiňované čínské univerzity zrychlovat metabolismus a tím zajišťuje rychlejší efekt hubnutí. Výsledky jiné studie prokázaly, že lidé, kteří pijí čaj oolong denně, díky němu spálí 281 kalorií denně. Jak je známo již déle, pravidelné popíjení čaje oolong pomáhá tělu produkovat více tepla, proces nazývaný termogeneze, čímž udržuje metabolismus na potřebných obrátkách, dokonce ho zrychluje.

Oolong obsahuje mimo jiné mnoho antioxidantů, je přírodním zdrojem vitaminů B2, C a E, selenu, manganu a zinku. Připisují se mu proto i ochranné účinky před vznikem nádorových onemocnění.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality