10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Víte, že kvalitu spánku může negativně ovlivňovat i přeplněná ložnice? Vyhoďte všechno, co do ní nepatří

Víte, že na kvalitu spánku může negativně ovlivňovat i přeplněná ložnice? Vyhoďte všechno, co do ní nepatří Zdroj: Shutterstock
Dobrý spánek je základ. Někdy si to ani neuvědomujeme, ale i mnohé elementy, které se v ložnici nacházejí, mohou negativně ovlivnit to, jak se vyspíme. Je načase to změnit.

Dlouhou dobu po rozvodu jsem bydlela v malém bytě. Teď mám větší byt, ale zbylo mi pár zlozvyků z dob v malém stísněném prostoru. To se odráží také na kvalitě mého spánku, protože ložnici mám přeplněnou. Poradíte, co v ložnici nemá být? Martina, Lovinobaňa

Na kvalitu spánku má mnoho faktorů. Od stavu matrace a polštáře přes čerstvý vzduch, barvy a materiály v místnosti, ale také myšlenky… Neklid nám podprahově navozují i ​​pohozené věci. Nabíječky, telefon, mince, náušnice, ale také papíry. Do ložnice také nepatří knihy a časopisy. Zatěžují prostor. Na nočním stolku tedy mějte jen právě rozečtenou knihu.

Máte v ložnici budík nebo hodiny, které nefungují? Pokud hodiny stojí, i vy budete ve svém životě stagnovat. Prádlo přehozené přes opěradlo židle v ložnici vám připomíná, že máte zameškané domácí práce. Domácí mazlíčci by měli v noci zůstat za dveřmi ložnice. Průzkum totiž ukázal, že mají na svědomí naše předčasné buzení a horší kvalitu spánku. Notebook, tablet, televize a mobil… Šíří kolem sebe negativní signál a vystavují nás intenzivnímu a záření. Pryč tedy s nimi!

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality