10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

4 důvody, jak nám prokazatelně prospívá láska

Pocit, že nás někdo miluje a my stejně intenzivně milujeme, nás dělá jinými lidmi. Šťastnějšími, spokojenějšími a zdravějšími. Láska není jen o tom, mít u sebe blízkého člověka. Je to doslova základ spokojeného života. Nevěříte? Věda i život na vlně lásky vás přesvědčí.

MaM 28.03.2021 10:00 manželé, objetí, láska, radost, domů, tablet Foto: Shutterstock
Nikdo nechce v životě rutinu.
Oxytocin pro pozitivní den

Zamilovanost, láska, i tělesná blízkost, obyčejné objetí. To vše startuje v těle tvorbu oxytocinu. Hormonu, díky kterému je život skvělý, svět úžasný a špatné jakoby se vás netýkalo. Na stimulaci dokonce stačí i na někoho jen s láskou myslet. Zamilovanost a láska jsou odpovědí na samotu, pochmurné myšlenky i depresi. Oxytocin to droga lásky, kterou si naše tělo navaří samo. Stačí mít jen partnera, který vás dostatečně silně miluje.

Láska je změna

Nikdo nechce v životě rutinu. To je jedna z nejhorších věcí, kterou můžete prožívat. Způsobuje nudu, pocit vyčerpanosti a frustraci. Podle výzkumu Helen Fisher v Rutgers se s láskou nikdy nudit nebudete. Pokud je ta pravá, obsahuje touhu, přitažlivost i vzájemný pocit soudržnosti. To je koktejl, který vám do života přihraje pravidelně nové pocity a podněty. Ať už půjde o úsměv, nové překvapení, polohu, cokoli. Ale nuda hrozit při lásce určitě nebude. A tím dělá život tak dokonale krásným.

správný adrenalin

Pokud pociťujete lásku a zamilovanost, nemusíte vyhledávat ani adrenalinové zážitky. Láska totiž vyplavuje dostatek adrenalinu, abyste cítili silný, šťastný a nabuzený. Rozšířené zorničky a zvýšený tep z lásky je přesně to, proč se rádi vracíme do náručí milované osoby.

Máte dostatek adiuretínu

Hormonu, který je označován za hormon monogamie. Vyhnete se díky němu rizikovým kontaktům a krátkodobým vztahům. Zároveň se významně podepisuje na regulaci krevního tlaku. To znamená, že s jeho dostatkem snižujete i možnost rozvoje civilizačních onemocnění. I proto se vyplatí být zamilovaným.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality