7 C
Brno
Pátek, 19 dubna, 2024

5 chyb při žádosti o půjčku, kvůli kterým vám ji poskytovatel nejspíš zamítne

Snad nikdy v historii ještě neměl člověk tolik možností, jak si půjčit peníze. Ať už od banky, nebo od nebankovních společností, které u nás rostou jako houby po dešti. Aby však bylo schválení půjčky ze strany poskytovatele co nejrychlejší, je potřeba se v žádosti vyvarovat chyb. Mrkněte se na ty, kvůli kterým žádosti ztroskotají nejčastěji.

1. Pracovní neschopnost

Věděli jste, že důvodem k zamítnutí žádosti o půjčku může být to, že jste aktuálně v pracovní neschopnosti? Pro někoho to může být nepochopitelné, protože práci přeci máte.

Problém je v tom, že žadateli v pracovní neschopnosti poměrně zásadně klesají příjmy. A to samozřejmě v očích poskytovatele půjčky potenciálně snižuje vaši schopnost splácení.

2. Neúplné nebo lživé informace

V žádosti o půjčku je nutné vždy vyplňovat pravdivé informace. Vaše osobní údaje i další detaily, které jste uvedli, si poskytovatel samozřejmě ověří. Na případné lži se tedy zcela jistě přijde.

Totéž platí i o úplnosti zadávaných údajů. Někteří lidé si myslí, že pokud vynechají informace, které pro ně nejsou v rámci žádosti příznivé, na poskytovatele půjčky vyzrají. Pravdou ale je, že neúplný dotazník banka ani jiná firma nebere jako platný.

3. Formální chyby

Problematickým bodem jsou i chyby, které uděláte nevědomky. Stačí se při přepisování údajů do dotazníku takzvaně upsat a důvod pro zamítnutí půjčky je na světě. Proto si několikrát zkontrolujte, že jste údaje napsali správně. Nejčastěji se neúmyslně chybuje v čísle občanského průkazu, telefonním čísle a čísle bankovního účtu.

Pokud si nevíte rady, kontaktujte zákaznický servis dané společnosti a zeptejte se.

4. Aktuální adresa vs. trvalé bydliště

Spousta lidí reálně bydlí na jiné adrese, než uvádí jejich občanský průkaz v kolonce trvalého bydliště. Důvody mohou být různé. Nejčastěji se tento jev ale vyskytuje u mladých lidí, kteří se odstěhují za studiem či prací od rodičů. Zcela legálně žijí v podnájmu, ale adresu trvalého bydliště si v občance nechávají.

Obvykle to nebývá problém. Ten se z této situace stane až ve chvíli, kdy v žádosti o půjčku zmíníte jen jednu z těchto adres nebo je zaměníte. I tady platí, že v případě nejasností je lepší se zeptat.

5. Zkušební doba, výpovědní lhůta a typ pracovní smlouvy

Při podávání žádosti o půjčku hraje roli i správné nečasování. To může být problémem třeba ve chvíli, kdy se v zaměstnání aktuálně nacházíte ve zkušební nebo výpovědní lhůtě. V tento moment může pro vás tedy být půjčka online nedosažitelná. Věřitel se totiž obává o vaši schopnost splácet. Vaše příjmy totiž mohou být v blízké době tak trochu nejisté.

Podobně si můžete stát i v případě, že máte v zaměstnání smlouvu na dobu určitou a žádáte o splátky přesahující trvání této pracovní smlouvy.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality