10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Prodám školku, aneb kolik stojí převzetí fungující vzdělávací instituce?

Není žádným tajemstvím, že kapacita státem spravovaných mateřinek přestává stačit rostoucímu počtu dětí. i proto se někteří odhodlaní rodiče uchylují k založení, respektive k převzetí již existující a fungující vzdělávací instituce.

Nejenom, že se budou moci postarat o své děti, ale zároveň poskytnete nedocenitelnou službu i ostatním rodičům, jejichž ratolestem zajistíte odpovídající předškolní vzdělání. Samozřejmě za předpokladu toho, že máte potřebné pedagogické vzdělání.

Jak spravovat školku?

Pokud nemáte žádné zkušenosti s provozem vzdělávacího zařízení, nemusíte se vůbec ničeho obávat. V současné době jsou totiž k dispozici specializované programy na správu každodenních činností, jejichž používání vám ušetří obrovské množství práce. Jestliže si ani v takovém případě nebudete vědět rady, můžete se obrátit na renomované internetové stránky, na nichž kromě cenných rad naleznete také obchodní nabídky zobrazující jesle na prodej.

Kde se školky nachází?

Zabrouzdáte-li v inzerátech s nadpisem koupím jesle nebo prodám školku, pak velmi rychle zjistíte, že se drtivá většina vzdělávacích zařízení nachází poblíž velkých měst. Největší zájem je logicky o školy umístěné v Praze, protože zde také žije nejvíce rodin s malými dětmi. Současným trendem totiž není provoz obrovské školky pro několik desítek dětí, ale vychovatelé se naopak snaží o vytvoření menších kolektivů, v nichž je možné lépe realizovat individuální výuku. Každé dítě totiž v útlém věku vyžaduje trochu odlišný pedagogický přístup.

Kolik stojí převzetí školky?

Nezanedbatelným faktorem provozu vzdělávací instituce jsou finance. Většina inzerátů začínající slovy – prodám školku, sice konkrétní cenu neobsahuje, ovšem to neznamená, že byste mohli instituci převzít zadarmo. Její současný provozovatel totiž musel vynaložit určité prostředky na založení a rozjetí školky, takže nyní bude požadovat jejich alespoň částečné navrácení. Pro vaši představu se pořizovací cena průměrně velké mateřské školky pohybuje okolo 500 000 Kč, což není mnoho.

Jestliže si chcete založit vlastní instituci určenou malým dětem, projděte všechny inzeráty s nadpisem – prodám jesle nebo školku a určitě narazíte na perfektní nabídku.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality