10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Šperky s morganitem

Využívání přírodních kamenů má ve šperkařství dlouhou tradici především v kombinaci s drahými kovy. V současné době je trendem především aplikace celého spektra polodrahokamů, které se obvykle vyznačují krásnými barvami i leskem a výborně doplňují uplatněné motivy. Jednotlivé minerály jsou navíc obvykle spjaty s konkrétním znamením zvěrokruhu a jsou jim podle esotériky připisovány různé léčivé účinky. Primárně by však měly být šperky s přírodními kameny vybírány podle vkusu budoucího majitele. Pokud máte rádi jemné odstíny růžové, podívejte se po špercích s morganitem.

Morganit jako šperkařský kámen

Morganit je ve šperkařství poměrně ceněným polodrahokamem především pro jeho krásný růžový až purpurový odstín. Tuto specifickou odrůdu berylu lze dobře leštit, obvykle se tromluje do korálků nebo valounků, případně do speciálních tvarů, které lze osadit do matrice z drahých kovů. Polodrahokam nazývaný také růžový smaragd se ve šperkařství ovšem využívá také opracován do drsného povrchu, který zvýrazňuje jeho průsvitný charakter.

Šperky s morganitem

Vzhledem k jemnému barevnému odstínu bývá morganit kombinován především se stříbrem nebo bílým zlatem, velmi pěkně však vyniká také při aplikaci do zlata žlutého či růžového. Nejoblíbenější stříbrné šperky s morganitem mají obvykle formu jednoduchého přívěšku, pokud máte raději zdobnější produkty, můžete se vybrat mezi prsteny s morganitem, které se standardně vyznačují velmi nápaditým designem. Zlaté šperky s morganitem pak spadají do vyšší cenové kategorie.

Více zajímavých informací se dočtete v článku Šperky s morganitem na našem blogu.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality