10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Zdá se vám v pořádku otázka: Opravdu chcete mít jedináčka?

Jsou lidé, kteří si myslí, že na nezávazné společenské chatů je téma jedináčka jako stvořená. Mýlí se! Zapojit se do ní nemusíte.

Pravda 16.09.2020 09:00 máma, dítě, radost Foto: Shutterstock
Jedno či více dětí?
Cože? Pouze jedno dítě? A kdy přijde druhé?

Při této poznámce se zdá, že existuje nějaké pravidlo, kolik dětí by v rodině mělo být, aby bylo okolí spokojené … Možná to nejsou dvě a dokonce ani tři … Je neslušné směřovat podobné poznámky rodičům jedináčka – důvod, proč mají rodiče jen jedno dítě , je jen a jen jejich věc.

Opravdu chcete vychovávat jedináčka … Co z něj vyroste?

Rozmazlený, sebastredný, navázaný na rodiče … Ti „zainteresovaní“ mají deset dobrých důvodů, proč z vašeho jediného dítěte vyroste přinejmenším egomaniak. A přestože vlastní děti ani mít nemusejí, to, že na jedináčka číhá mnoho osobnostních problémů, vědí lépe než kterýkoli psycholog. Své „dobré“ rady či postřehy pak sebevědomě šíří do světa … Mějte v takovém případě připravenou pichlavou poznámku a nebojte se ji použít – ačkoli s úsměvem na rtech – řiďte se heslem – jakou dostaneš, takovou vrať.

Nemůžete zda nechcete mít druhé?

Tomu se říká opravdu netaktní otázka a přímo si žádá pořádně jedovatou odpověď. Co vlastně dotyčný očekává, že mu řeknete … Svou diagnózu, která vám neumožňuje počít druhé dítě? Nebo podrobně popíšete problémy v manželství, které stojí těsně před rozvodem …? Některá témata a tato je jedna z nich, nejsou určeny na nezávaznou konverzaci ve výtahu. Zapojit se nemusíte.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality