10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Praktické a pohodlné bydlení v malém bytě? Tipy a triky, jak vytěžit maximum iz menšího prostoru

I interiér malometrážního bytu vám může přinést maximální pohodlí a „vau“ efekt. Stačí znát pár triků při jeho zařizování a správně si vybrat nábytek či doplňky.

Zónování
Rozdělte si místnost na jednotlivé funkční zóny, které ve větších interiérech mívají samostatnou místnost. Samozřejmě, že některé z nich budou mít hned víc alternativních funkcí. Pokud si například zvolíte rozkládací sedačku pro denní spaní, obývací pokoj a ložnice se v průběhu dne vystřídají na stejném místě.

Podobně se zvykne dělit o místo jídelna a pracovna. V jejich případě je lepší, pokud se vám podaří nalézt vlastní místo na obě. Pro symbolické oddělení dvou zón využijte pevnou nebo posuvnou dělící stěnu. Může jí být třeba i závěs nebo otevřená police postavená do prostoru.

Rozkládací jídelní stůl
Menší stůl, který nezabere mnoho místa při denním používání, se může v případě rodinné oslavy či větší návštěvy přátel rozložit na jídelnu až pro šest lidí. Při výběru rozkládacího stolu si vyzkoušejte jednoduchost manipulace, jsou mezi nimi velké rozdíly.

Průhledné kusy nábytku
Pro optické odlehčení malého prostoru využijte zařizovací prvky z průhledného materiálu – skla nebo kvalitního plastu. Nejoblíbenější jsou skleněné konferenční stolky nebo také designové židle.

Stohovatelný nábytek
Aby malý byt nabízel více možností využití prostoru, vyžaduje často manipulaci s nábytkem. Pokud například potřebujete do rozšířené jídelny více židlí, které v běžném chodu domácnosti nemáte kde využít, zvolte stohovatelné modely – ty po odložení nezaberou vzácné místo.

I křeslo má navíc
Proč nevyužít místo pro pohodlné křeslo pro další multifunkční kousek? Předem si však promyslete a přeměřte místo manipulace, abyste měli dost prostoru pro jeho rozložení.

Designové rozkládací křeslo se manšestrovým potahem
Designové rozkládací křeslo Ramone 90, manšestrový potah Dessin 595, po rozložení se přemění na plnohodnotné lůžko s kvalitní matrací, velikost 90 × 200 cm, 29 000 Kč, Nesia

Příruční stolek
Jedná se o oblíbený multifunkční kousek, který by neměl chybět v žádném malém bytě. Jeho plochu lze využít jednak k odkládání drobností, například dálkového ovládání, ale stejně dobře poslouží i jako dočasný pracovní stolek.

Zrcadla
Doslova nenápadný, až neviditelný materiál, který dokáže s prostorem hotové zázraky. Správně využité navodí pocit vzdušnosti i v malém prostoru, pocitově jej zdvojnásobí. Větší efekt přináší velkoplošné zrcadlo bez rámu, které splyne s prostorem.

Správné osvětlení
Zdravé difúzní světlo zvýší kvalitu bydlení v každém interiéru, v menších bytech to platí dvojnásob. Tento důležitý prostorotvorný prvek je často podceňován. Přestože zařídíte byt designovým zařízením, osazení nekvalitní stropní svítilny celkový dojem z interiéru degraduje.

Konzolové osazení skříněk
Možná se to nezdá, ale vizuální odlehčení od podlahy opravdu navozuje pocit většího prostoru, proto dobře zvažte výběr vhodného nábytku. Řešením malých prostor jsou konzolové skříňky nebo subtilní vyšší nožičky na sedačce. Za alternativu se stejným efektem lze považovat i sokly obložené zrcadlem.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality