10.4 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Vysněná ložnice: 4 nadčasové styly, které vás jen tak neomrzí

Venkovská, moderní v klidných tónech, skandinávská či barevná? Vyberte si svoji ložnici snů!

1 Skandinávská. Světlá, hřejivá a útulná

Skandinávská ložnice dýchá střídmostí, čistotou, útulností, ale zejména minimálním nepořádkem. Bílé stěny jsou povinné a postel s povlečením a se čtvercovými polštáři by měla být dominujícím prvkem celé místnosti. Podlaha je obvykle dřevěná, ačkoli ji lze zjemnit větším tkaným bavlněným kobercem. Zbytek zařízení tvoří jednoduché noční stolky či stolečky, volně stojící šatník nebo skříň. Na stěnách visí rodinné nebo umělecké fotografie a na okenním parapetu se vyjímá pár pokojových zelených rostlin.

Proč si vybrat tento styl?

Je váš byt tmavý as nedostatkem přirozeného světla? Máte rádi elegantní a útulný vzhled? Nemáte rádi stereotyp a často přemisťujete nábytek? Bydlíte v podnájmu a každou chvíli se stěhujete? To vše jsou důvody, proč si zařídit svůj domov ve skandinávském stylu. Nejenže je moderní, snadno udržovatelný, ale také finančně nenáročný.

Extra tipy

Pro ještě větší pocit pohodlí i originality si do ložnice pořiďte závěsné křeslo. Oceníte jej zejména při chvílích odpočinku, nicnedělání, čtení knih nebo při práci. Patřičně jej využijí i vaše děti.
Tyto barvy zkuste zkombinovat

Studené a chladné tóny jsou typické pro skandinávský styl. Chcete-li jej oživit, vyzkoušejte svěží barevné kombinace. Neutrální barvy – bílou, kamennou šedou, světle hnědou či nugátovou – doplňte světle zelenou v podobě polštářů, dek nebo živých rostlin.

Tři triky designérů

1 K tomu, abyste si udrželi v ložnici minimalismus, je nutné pracovat „jen“ se dvěma barvami, které mohou být kontrastní nebo harmonické. Velice oblíbené i nejčastěji používané jsou bílá s černou nebo bílá s hnědou. Bílá barva v obou případech dělá dobrou službu – místnost rozjasní a zvětší. Použijte ji na stěny, dveře, nábytek, textilie i podlahy.

2 Nábytek i bytové doplňky jsou nejen funkční, ale plní i dekorativní funkci, protože ve skandinávském stylu není téměř žádný prostor pro zbytečnosti. Je důležité myslet na to dopředu a podle toho zvolit nábytek a odkládací prostory, aby vše, co má zůstat skryto, tak zůstalo. Pořiďte si například postel s odkládacím prostorem nebo vestavěnou skříň.

3 Na oko strohá a chladná ložnice se rázem změní na přívětivou, hřejivou a útulnou, když ji zaodete do hebkých textilií. Nejlépe se zde uplatní bavlna, ale také len, mušelín či damašek. Vyhýbejte se velmi lesklým materiálům a sametu, protože působí příliš těžko a honosně, což se nehodí k atmosféře severu. Vítány jsou také různé kožešiny a koberce s vysokým vlasem.

2 Moderní. V klidných tónech

V ložnici trávíme asi třetinu života, při zařizování myslíme na to, že tvoříme svoji oázu relaxu. Té správné atmosféry dosáhnete lehkými matnými tóny, přírodními látkami a tlumeným osvětlením. Pokud vsadíte na jemnost odstínů, věnujte větší pozornost struktuře a vzorům.

Také zkuste aplikovat jeden odstín v různých materiálech, svůj interiér takto souvisle propojíte. Sametový odstín starorůžové na stěně pouze podpoří vaše zenové ladění ložnice. Ať se líbí, odpočívejte.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality